sobota, 4 kwietnia 2015

Dla każdego coś innego

Fitness to nie tylko ćwiczenia w klubach , gdzie chodzi się tylko po to, bo jest modne i dobrze widziane w towarzystwie. To coś więcej. Fitness wg mnie to filozofia , styl życia który ma na celu utrzymanie aktywności fizycznej , psychicznej jak i przestrzeganie zdrowego odżywiania. Jednym z najważniejszych celów jest również " czuć się dobrze ze sobą samym " Uczymy się akceptować siebie oraz pogłębiać swoje możliwości. Warto więc zapoznać się z szeroką ofertą oferowanych przez kluby zajęć . Poniżej najbardziej popularne typy zajęć . A wy macie swoje ulubione ?


BODY BALL- Wszechstronny trening całego ciała z wykorzystaniem dużej piłki początkowo stosowanej w rehabilitacji , podczas którego wzmacniamy mięśnie, zwiększamy elastyczność ciała oraz poczucie równowagi. Gimnastyka body ball doskonale relaksuje, jest wspaniałym sposobem na pozbycie się wzmożonego napięcia mięśniowego w różnych okolicach naszego ciała, a przede wszystkim jest po prostu przyjemna. Wspaniale wpływa również na utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Podczas treningu mobilizujemy do pracy mięśnie brzucha, mięśnie okołokręgosłupowe , mięśnie grzbietu oraz pośladków.


STEP-Zajęcia choreograficzne z użyciem stepu. Układ choreograficzny łączący elementy tańca opiera się na kombinacji podstawowych kroków. Zajęcia te nakierowane są na spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacnianie i ujędrnianie dolnych partii mięśniowych oraz poprawiają koordynację i pamięć ruchową.Step jest również ogromną pomocą dla osób kreatywnych, które potrafią wykorzystać wszystkie jego możliwości układając choreografię z wykorzystaniem stopnia jak i  przestrzeni wokół niego,ABT- Są zajęciami o średniej intensywności, które polegają przede wszystkim na wielokrotnym powtarzaniu ćwiczeń. Dzięki temu pozwalają osiągnąć dobre wyniki i zapewnić płaski brzuch, jędrne pośladki oraz smukłe uda. Oczywiście oprócz kształtowania mięśni ABT wpływa również na spalanie tkanki tłuszczowej. Wykonywane ćwiczenia wzmacniają również miejsca, w których pojawia się cellulit. W trakcie zajęć często wykorzystuje się różne przybory, jak na przykład ciężarki, gumy czy piłki. Ćwiczenia odbywają się w rytm muzyki. 


TBC - Total body " conditioning”, czyli modelowanie całego ciała. To jedna z najpopularniejszych odmian aerobiku, która zapewnia trening mięśni całego ciała przy pomocy odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń. Należy ona do grupy zajęć wzmacniających z elementami treningu CARDIO. Skupia się na ćwiczeniach mięśni wszystkich partii ciała od ramion poprzez linię biustu, brzuch i uda aż do pośladków. Zajęcia odbywają się w rytm szybkiej muzyki 


Pilates- To zestaw ćwiczeń wykonywanych na macie, piłce lub przy użyciu innych przyrządów. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni w rytmie wolnej muzyki. Ćwiczenia pilates mają na celu wydłużenie i wzmocnienie mięśni w między czasie wprowadzając harmonię, relaksując i napełniając energią. Pilates poprawia elastyczność ciała, wysmukla sylwetkę, rozluźnia ramiona, kark i górną część pleców, zwiększa siłę mięśni, w szczególności mięśni brzucha, dolnej części pleców oraz bioder i pośladków, poprawia stabilność kręgosłupa.


Tabata-Trening Tabata poprawia znacznie wydolność aerobową (tlenową) i anaerobową (beztlenową) w porównaniu do treningu o niskiej i średniej intensywności.Ćwiczenie w ten sposób pozwala spalić więcej tłuszczu niż tradycyjne ćwiczenia aerobowe. Zasada jest prosta ćwiczysz 20 sekund, 10 sekund odpoczywasz. Trening Tabata nie jest raczej polecany osobom o słabej kondycji fizycznej i niskiej wydolności, ale warto spróbować.

Stretching -To metoda ćwiczeń polegająca na rozciąganiu (na 10-15 sekund) i rozluźnianiu mięśni (na 2-5 sekund).Stretching (czyli rozciąganie) są to zajęcia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce. Wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi i elementy pilatesu
To zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku. Szczególnie polecane tym, którzy przez wiele godzin są unieruchomieni w jednej pozycji – np. siedzą przy komputerze albo pracują na stojąco.Stretching świetnie wpływa na całe ciało. Rozciąga wszystkie grupy mięśni, uelastycznia je i zwiększa ruchomość stawów.


Aqua fitness- to sport dla każdego, bez względu na wiek i kondycję. Woda jest świetnym amortyzatorem dla stawów i mięśni, dlatego nie grozi ci kontuzja, nawet jeśli od lat nie uprawiałaś żadnego sportu. Nie musisz też umieć pływać, bo zajęcia odbywają się w wodzie sięgającej do pasa lub do klatki piersiowej.Jest zatem bezpiecznym rodzajem aktywności zarówno dla osób z nadwagą, cierpiących z powodu bólów kręgosłupa, z zaawansowaną osteoporozą, jak i po przebytych urazach kości i stawów. W wodzie bez obaw mogą ćwiczyć również kobiety w ciąży.To doskonały trening dla wszystkich – i młodych, i starszych, także tych, którzy cierpią na choroby układu krążenia lub oddechowego (o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich). Ćwiczenia w wodzie podnoszą bowiem ogólną wydolność organizmu – usprawniają pracę serca i płuc, pobudzają krążenie krwi, rozwijają siłę mięśni.


Spining- to ćwiczenia na rowerach stacjonarnych – ale nieco innych niż te domowe.
Jest to typowy trening aerobowy. Podczas wykonywania ćwiczeń aerobowych mięśnie produkują energię przy wykorzystaniu procesów tlenowych. U osoby ćwiczącej dochodzi do przyśpieszenia oddechu i pracy serca. W pierwszym etapie treningu aerobowego spalany zostaje glikogen zalegający w mięśniach, a następnie redukcji ulega tłuszcz. Regularne treningi poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają odporność organizmu. Pomagają także rozprawić się z cellulitem i rozstępami. Podczas jazdy intensywnie pracują nogi, brzuch, biodra i pośladki – ukrwienie tych partii ciała sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Dzięki ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie, ale także zrzucisz zbędne kilogramy i harmonijnie wymodelujesz sylwetkę.Ruszamy na trening .!0 komentarze:

Publikowanie komentarza

 

TenDies Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger